Perlick C Series 24" Built-In Counter Depth Compact Refrigerator with 5.2 cu. ft. Capacity in Stainless Steel (HC24RB-4-1L & HC24RB-4-1R)
The HC24RB-4-1L & HC24RB-4-1R 24" C-Series Undercounter Refrigerator from Perlick offers 5.2 cu. ft. capacity with a quiet variable speed compressor. The Energy Star qualified refrigerator features LED lighting, full extension shelves and R600a refrigerant. Available at Home Outlet Direct.
Features
C-Series Refrigerator
Industry Leading Refrigeration Performance
Appliances Inspired by the Professionals, Built by Craftsmen
Superior Shelving and Drawers
Crisp White and Cool Blue LED Lighting
Full-Extension Pull-Out Shelves
Reach your food and drinks easily with the industry exclusive full-extension pull-out shelves.
Stainless Steel Interior
Eco-Friendly Refrigerant
RAPIDcool System
The RAPIDcool Forced-Air Refrigeration System provides industry leading cooling performance.
Additional Features:
  • 800 BTU/hr capacity delivers commercial grade cooling performance
  • Variable speed compressor minimizes sound; up to 30% quieter than competitors
  • Commercial-grade all stainless steel interior provides superior durability and easy cleaning
  • Industry’s best full 6 year warranty for owner ease of mind
  • Available with stainless steel or panel ready door to match your design style
  • Audible door alarm warns user if door is held open
  • Selectable blue or white LED lighting
  • R600a Natural Refrigerant offers maximum energy efficiency with zero ozone depletion potential
  • Storage for up to 144 cans
    Product Specifications
    Cutout Dimensions Depth: 24"
    Height: 34.375"
    Width: 24"
    Dimensions Depth: 25.5"
    Height: 34.25"
    Width: 23.875"