Perlick
Perlick Signature Series 24" Outdoor Built-In Counter Depth Compact Refrigerator with 3.1 cu. ft. Capacity in Stainless Steel (HH24RO-4-1L & HH24RO-4-1R)
This (HH24RO-4-1L & HH24RO-4-1R 24" Signature Series Outdoor Undercounter Shallow Depth Compact Refrigerator from Perlick offers 3.1 cu. ft. capacity for food or beverage storage. The Energy Star and ADA compliant refrigerator features full-extension shelves, LED lighting and R600a refrigerant. Available at Home Outlet Direct.
Features
Signature Series Sottile Outdoor Refrigerator
With a unique 18" depth, Perlick's Signature Series Sottile Outdoor Refrigerator is perfect for compact outdoor livings and living spaces that can't accommodate a traditional 24" unit. Enjoy storage for 68 cans in this industry exclusive, shallow-depth product.
The Industry's Only Slim Profile Undercounter Refrigeration
Perlick's Signature Series Shallow Depth line of 18" depth undercounter refrigeration features a unique, slim profile to provide far greater design flexibility than standard 24" depth models without sacrificing storage capacity.
Industry Leading Refrigeration Performance
Appliances Inspired by the Professionals, Built by Craftsmen
Superior Shelving
Perlick Anti-Condensation System™
Crisp White and Cool Blue LED Lighting
Full-Extension Pull-Out Shelves
Reach your food and drinks easily with the industry exclusive full-extension pull-out shelves.
Stainless Steel Interior
Eco-Friendly Refrigerant
Slim Profile Undercounter Refrigeration
18" depth undercounter refrigeration features a unique, slim profile to provide far greater design flexibility than standard 24" depth models without sacrificing storage capacity.
Anti-Condensation System
Additional Features:
  • Industry exclusive 18” shallow depth for ultimate design flexibility in tight spaces
  • Industry’s largest selection of ADA compliant models for accessible and aging in place designs
  • 1000 BTU/hr capacity delivers industry’s most energy efficient cool down; indoors or outdoors
  • Up to 70% faster cooling speeds than leading competitor
  • Variable speed compressor minimizes sound; up to 30% quieter than competitors
  • Industry’s best full 6 year warranty for owner ease of mind
  • Available with stainless steel or panel ready door to match your design style
  • Audible door alarm warns user if door is held open
  • Selectable blue or white LED lighting
  • R600a Natural Refrigerant offers maximum energy efficiency with zero ozone depletion potential
  • Storage for up to 68 cans
    Product Specifications
    Cutout Dimensions Depth: 18"
    Height: 32.5"
    Width: 24"
    Dimensions Depth: 19.375"
    Height: 32"
    Width: 23.875"